lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu (PRIMES) / Jaunumi / Zaļais publiskais iepirkums pašvaldībās energoefektivitātes veicināšanai – PRIMES

2013.gada novembrī Latvijas Vides investīciju fonds uzsāka Programmas Intelligent Energy Europe līdzfinansētā projekta “Zaļais publiskais iepirkums pašvaldībās energoefektivitātes veicināšanai – PRIMES” ieviešanu.

Latvijas Vides investīciju fonds 19.oktobrī aicina uz projekta PRIMES noslēguma semināru Latvijas Nacionālajā bibliotēkā “Gaismas pils”, Rīgā 11.stāvā plkst.11:00, kura mērķis bija palīdzēt pašvaldībās izstrādāt zaļos iepirkumus, lai paaugstinātu energoefektivitāti, saglabātu vidi un mācītu saimniekot zaļi. Triju gadu laikā vairākas pašvaldības un valsts iestādes, sadarbojoties ar projekta ekspertiem un piedaloties apmācībās, ir izstrādājušas zaļos publiskos iepirkumus vairākās preču un pakalpojumu grupās – ēku atjaunošanai, apgaismojumam, transportam, biomasai, elektroprecēm un datoriem. Šobrīd arī valsts (Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija) ir nospraudusi mērķus zaļā iepirkuma ieviešanai. Līdz 2020. gadam gandrīz trešdaļai (finansiālā izteiksmē) iepirkumu jābūt zaļajiem publiskajiem iepirkumiem. Projekta PRIMES pieredze, veiksmes un neveiksmes var noderēt arī citām pašvaldībām to mērķu sasniegšanā, tādēļ vēlamies aicināt apmeklēt šo pasākumu, lai dzirdētu pašvaldību pieredzi un diskutētu par zaļo publisko iepirkumu tagad un nākotnē.

Pasākuma dienas kārtība

Dalība pasākumā ir bez maksas. Tā kā  vietu skaits ir ierobežots, lūdzam, iepriekš reģistrēties nospiežot saiti REĢISTRĒTIES (saite ir pieejama arī pasākuma programmā), lai tiktu sagatavota ieejas caurlaide. 

 

Projektu finansē:

 drukāt lapu