lv en
Home
Site map
EmailSākumlapa / PHB projekti / Jaunumi / Veselības pārbaude

Iespēja bez maksas noteikt PHB koncentrācijas līmeni organismā

Rīgas Stradiņa Universitātes Darba un vides veselības institūts (DVVI) veic pētījumu "Ārējās vides nelabvēlīgo faktoru izplatība atsevišķos Latvijas rūpniecības uzņēmumos un tās varbūtējā saistība ar slimību risku", kura ietvaros tiks veiktas analīzes PHB (polihlorēto bifenilu) koncentrācijas noteikšanai organismā personām, kuras ir darbojušās vai darbojas ar PHB saturošām iekārtām.

PHB satur bijušajā PSRS un Austrumeiropā saturošie kondensatori un transformatori, kā arī hidrauliskās eļļas. Atgādinām, ka, lai arī PHB saturošās iekārtas ir slēgta tipa iekārtas, tomēr ir iespējama saskare ar PHB vielām vai to izgarojumiem, jo sevišķi gadījumos, ja iekārta ir nedaudz bojāta vai sarūsējusi, vai arī ir veiktas darbības to pārvietojot vai demontējot.

Aicinām gan uzņēmumus, gan to darbiniekus izmantot šo iespēju, lai BEZ MAKSAS veiktu analīzes PHB koncentrācijas līmeņa noteikšanai organismā!

Lai pieteiktos dalībai pētījumā vai arī lai uzzinātu vairāk par šo pētījumu, lūdzu sazināties ar Ievu Belu, tālrunis 7 845 111 vai pa e-pastu: ieva.bela@undp.riga.lv. Pētījuma rezultāti ir konfidenciāli.


drukāt lapu