lv en
Home
Email

Sākumlapa / Sākums / Jaunumi / Vides investīciju fonds izstādē informē par valsts atbalstu elektroauto un hibrīdauto iegādei

No 2024. gada 19. līdz 21. aprīlim Sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Vides investīciju fonds” speciālisti kopā ar Klimata un enerģētikas ministrijas pārstāvjiem piedalās starptautiskajā autoindustrijas izstādē “Auto 2024”, kas notiek izstāžu centrā “Ķīpsala”.

Izstādes laikā informēsim tās apmeklētājus par valsts atbalsta iespējām jaunu un lietotu elektroauto un ārēji lādējamu hibrīdauto iegādei. Jau pirmajā izstādes dienā bija vērojama liela iedzīvotāju interese videi draudzīgāku risinājumu ieviešanā transportlīdzekļa iegādes kontekstā. Par to liecina arī Fonda darbs ikdienā, izskatot pieteikumus atbalstam elektroauto un hibrīdauto iegādei – katru dienu saņemam jaunus projektu pieteikumus un iedzīvotāju jautājumus par pieejamo valsts atbalstu.

Atbalsta programma iedzīvotājiem jaunu un lietotu elektroauto un ārēji lādējamu hibrīdauto iegādei ir pieejama kopš 2022. gada sākuma. Kopumā ar valsts atbalstu ir iegādātas jau vairāk nekā 1 600 automašīnas, kas ieskicē tendenci ne tikai izvēlēties videi draudzīgākus risinājumus transportlīdzekļa izvēlē, bet arī samazināt transportlīdzekļa ekspluatācijas izdevumus.

Ar plašāku informāciju par valsts atbalsta programmu elektroauto un hibrīdauto iegādei atklātā konkursā "Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei" iespējams iepazīties EKII (Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta) mājaslapā https://ekii.lv/index.php?mact=Konkurs,cntnt01,fe_konkurs_detail,0&cntnt01current_id=5&cntnt01returnid=25.

Izstāde “Auto” ir Baltijas nozīmīgākais autonozares pasākums, kas jau 28. reizi Ķīpsalā pulcē auto entuziastus un nozares profesionāļus no Latvijas un visas Eiropas. Pirmo reizi izstādes apmeklētājiem klātienē ir iespēja uzzināt par valsts atbalsta programmām elektroauto un hibrīdauto iegādei.drukāt lapu