lv en
Home
Email

Sākumlapa / Sākums / Jaunumi / Vides investīciju fonda darbība klimata pārmaiņu mazināšanā

Vides investīciju fonds īsteno valstij un sabiedrībai nozīmīgus projektus, kas atbalsta iedzīvotāju, pašvaldību un uzņēmēju iespējas savā ikdienā ieviest risinājumus energoresursu patēriņa samazināšanā, piemēram, sniedzot atbalstu videi draudzīgu tehnoloģiju uzstādīšanai, publisko ēku siltināšanai (skolas, bērnudārzi, slimnīcas u.c.), atjaunīgo energoresursu iekārtu uzstādīšanai (granulu katli, siltumsūkņi, saules paneļi), elektroauto iegādei, energoefektivitātes uzlabošanai pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā un valsts nozīmes aizsargājamos arhitektūras pieminekļos.

2022. gada sākumā plašākai sabiedrībai kļuva pieejams Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansējums, ar kura atbalstu Fonds īsteno divus iedzīvotājiem nozīmīgas atbalsta programmas - “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana transporta sektorā – atbalsts bezemisiju un mazemisiju transportlīdzekļu iegādei” un “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana mājsaimniecībās – atbalsts atjaunojamo energoresursu izmantošanai”.

Ar šo programmu palīdzību ikviens Latvijas iedzīvotājs var iegādāties elektroauto vai ārēji lādējamu hibrīdauto, tādējādi ne tikai ietaupot transportlīdzekļa ekspluatācijas izmaksas, bet arī sniedzot savu pienesumu CO2 emisiju kopējā samazināšanā. Pašlaik jau vairāk nekā 1600 iedzīvotāji ir izmantojuši iespēju un iegādājušies elektroauto vai hibrīdauto ar valsts atbalstu.

Tāpat EKII finansējums sniedz atbalstu iedzīvotājiem atjaunīgo energoresursu iekārtu iegādei un uzstādīšanai (granulu katli, siltumsūkņi, saules paneļi), kas rada būtisku pievienoto vērtību ne tikai ietekmes uz vidi samazināšanā, bet arī palīdz iedzīvotājiem samazināt elektroenerģijas izmaksas. Pašlaik Vides investīciju fonda īstenotās atbalsta programmas iespējas izmantojuši jau vairāk nekā 9000 iedzīvotāju, iegādājoties un uzstādot savos īpašumos atjaunīgās energoresursu iekārtas.

Kopumā ar Fonda īstenoto projektu palīdzību radīts vairāk nekā 32 220 000 kg CO2 samazinājums, kas ir nozīmīgs rādītājs un rada augstu pievienoto vērtību valsts vides klimata pārmaiņu mazināšanā, kā arī sekmē Latvijas virzību ceļā uz klimatneitralitāti.

Plašāk ar Fonda darbību klimata pārmaiņu mazināšanā iespējams iepazīties šeit.drukāt lapu